Back to Top

COLEGIUL NAŢIONAL

GHEORGHE VRĂNCEANU

Concursuri si Olimpiade
  1. 2014-2015
  2. 2015-2016
  3. 2016-2017
Situatie an scolar 2014-2015
  • Olimpiade
  • Concursuri
  • Limba Romana
  • Lingvistica
  • Limba Engleza
  • Limba Franceza
  • Limba Germana
  • Limba Latina
  • Matematica
  • Fizica
  • Chimie
  • Biologie
  • Informatica
  • T.I.C
  • Geografie
  • Istorie
  • Stiinte
  • Socio Umane
  • Religie
  • Educatie fizica
Nr.crt. Nume Clasa Materie Premiul la judeteana Profesor coordonator Calificat la nationala Premiu la nationala
1 Gafenco Anastasia V Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
2 Lungu Mihai V Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
3 Oprea Ilinca V Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
4 Sladaru Alexandru V Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
5 Burlacu Ioana VII Limba romana Mentiune Lucaci Mihaela
6 Murariu Alexandra VII Limba romana Mentiune Lucaci Mihaela
7 Cojocaru Ioana Alexandra VIII Limba romana Mentiune Gavriliu Laura-Irina
8 Damian Denisa VIII Limba romana Mentiune Gavriliu Laura-Irina
9 Daraban Bianca Sanziana VIII Limba romana Mentiune Gavriliu Laura-Irina
10 Margarit Bianca VIII Limba romana Mentiune Gavriliu Laura-Irina
11 Simon Andra IX Limba romana II Merticaru Claudia
12 Smeu Diana IX Limba romana III Ciorcila Claudia
13 Fesan Mara Ioana IX Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
14 Gavrila Roxana-Elena IX Limba romana Mentiune Petrusca Dan
15 Galateanu Alexandra IX Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
16 Mihaila Diana-Elena IX Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
17 Munteanu Theodora IX Limba romana Mentiune Petrsuca Dan
18 Turiac Andreea-Stefania IX Limba romana Mentiune Lucaci Mihaela
19 Paduraru Dana X Limba romana I Marinov Doina Da
20 Dediu Alexandra X Limba romana III Marinov Doina
21 Caprioara Iulia X Limba romana Mentiune Gavriliu Laura-Irina
22 Marchis Maria X Limba romana Mentiune Jicu Adrian
23 Sova Aura X Limba romana Mentiune Marinov Doina
24 Nita Carina XI Limba romana II Merticaru Claudia
25 Enescu Irina XI Limba romana Mentiune Lucaci Mihaela
26 Tanase Andreea XI Limba romana Mentiune Pascu Anca Mihaela
27 Palagiu Oana Bianca XII Limba romana II Pascu Anca Mihaela Da Premiu special
28 Olinic Mara XI Lingvistica II Merticaru Claudia Da Mentiune
29 Trandafir Bianca X Lingvistica I Gavriliu Laura Irina Da
30 Lungu Mihai V Lingvistica Mentiune Merticaru Claudia
31 DOlineanu Miruna VI Lingvistica I Lucaci Mihaela Da Mentiune
32 Postolache Mara VI Lingvistica II Lucaci Mihaela
33 Andronic Smaranda VI Lingvistica Mentiune Lucaci Mihaela
34 Murariu Alexandra VII Lingvistica Mentiune Lucaci Mihaela
35 Daraban Bianca-Sanziana VIII Lingvistica Mentiune Gavriliu Laura-Irina
36 Gavriliu Iustin VIII Lingvistica Mentiune Gavriliu Laura-Irina
37 Păduraru Dana a X-a Limba engleza I Popa Diana  
38 Panciu Elisa a X-a Limba engleza I Popa Diana și Muraru Gabriela  
39 Vereș Teodora a X-a Limba engleza II Popa Diana  
40 Dediu Alexandra a X-a Limba engleza III Popa Diana  
41 Balint Petruța a X-a Limba engleza III Popa Diana  
42 Sălăvăstru Ștefan a XI-a Limba engleza III Popa Diana și Rafiroiu Anca  
43 Iacob Karina a XI-a Limba engleza Mențiune Popa Diana și Rafiroiu Anca  
44 Munteanu Theodora a IX a Limba engleza II Muraru Gabriela    
45 Cojocaru Ioana Cristina a X a Limba engleza III Muraru Gabriela    
46 Dimitriu  Cosmin a XI a Limba engleza III Muraru Gabriela    
47 Totu Andrei a IX-a Limba engleza I Martinescu Anca Silvia Da
48 Surdu Bogdan a IX-a Limba engleza I Martinescu Anca Silvia Da Medalie de bronz
49 Adam  Alexandru a IX-a Limba engleza II Martinescu Anca Silvia Balaban Bianca  
50 Burbulea Robert a IX-a Limba engleza III Martinescu Anca Silvia  
51 Tuca Alexandru a IX-a Limba engleza Menţiune Martinescu Anca Silvia  
52 Cojocaru Ioana Cristina a X-a Limba engleza III Martinescu Anca Silvia Muraru Gabriela  
53 Hrebenciuc Irina a XII-a Limba engleza II Martinescu Anca Silvia  
54 Diaconu Oana a IX-a Limba engleza II Balaban Bianca  
55 Cojocaru Ana Miruna a X-a Limba engleza I Rafiroiu Anca Da
56 Lazăr Cezara a XII-a Limba engleza III Bucur Oana  
57 Dobraniş Andrada Mădălina a IX-a Limba franceza I Lazăr  Crina Da Mentiune Speciala
58 Adam Codrina Ioana a X-a Limba franceza III Lazăr  Crina  
59 Stan Raluca Elena a X-a Limba franceza III Macaru Elvira  
60 Hrebenciuc Irina a XI-a Limba franceza I Lazăr  Crina Da Mentiune Speciala
61 Ceparu Ştefan a XI-a Limba franceza II Cojan Mihaiela  
62 Mihalache  Adina a X-a Limba germana I Herciu Oana Da I
63 Burciu Ilinca a XII-a Limba germana I Herciu Oana Da
64 Boronea Ştefan a X-a Limba germana I Herciu Oana  
65 Munteanu  Teodora a IX-a Limba germana II Herciu Oana  
66 Ifrim Mădălina Maria a X-a Limba germana III Herciu Oana  
67 Antohi Robert  a X-a Limba germana Menţiune Dalban Doiniţa  
68 Iordache Ioana a XI-a Limba germana III Herciu Oana  
69 Tudose Bogdan a XI-a Limba germana Menţiune Herciu Oana  
70 Melinte Ştefania a VIII-a Limba latina II Neculau  Florentina Da Premiu Special
71 Agop Sevora Maria a VIII-a Limba latina III Neculau  Florentina  
72 Abageru Maria a VIII-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
73 Leonte Teodora Diana a IX-a Limba latina I Neculau  Florentina Da III
74 Ţâmpu Raluca Andreea a IX-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
75 Stanciu  Andreea a X-a Limba latina I Neculau  Florentina Da III
76 Merticaru  Andrei a X-a Limba latina II Neculau  Florentina Da
77 Miron Raluca Elena a X-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
78 Prisacară Bianca a X-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
79 Chiorescu Elena Alexandra a X-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
80 Plotogea Laura Diana a XI-a Limba latina I Neculau  Florentina Da I
81 Radu Ştefana a XI-a Limba latina II Neculau  Florentina Da I
82 Sandu Roxana Ioana a XII-a Limba latina II Neculau  Florentina Da Premiu special
83 Pintilie  Luca a V-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
84 Aradei Robert a V-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
85 Sladaru  Alexandru a V-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
86 Oprea Ilinca a V-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
87 Lungu Mihai a V-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
88 Adam Antonio Emanuel a VI-a Matematica II Lazăr Lucian Da Medalie de argint
89 Postolache Mara a VI-a Matematica III Lazăr Lucian  
90 Dolineanu  Miruna a VI-a Matematica Mențiune Lazăr Lucian  
91 Mateiu Filip a VI-a Matematica Mențiune Lazăr Lucian  
92 Andronic Smaranda a VI-a Matematica Mențiune Lazăr Lucian  
93 Oprea Ilinca a VII-a Matematica III Coșa Francisc  
94 Păduraru Diana Andreea a VII-a Matematica Mențiune Coșa Francisc  
95 Smeu Ștefan a VIII-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
96 Țifrea Ștefan a IX-a Matematica I Lazăr Lucian Da Medalie de argint
97 Fasolă Georgiana a IX-a Matematica II Lazăr Lucian Da Medalie de bronz
98 Morărașu Miruna a IX-a Matematica III Lazăr Lucian  
99 Balaban Teodor a IX-a Matematica III Merticaru Cristian  
100 Filip Eduard a IX-a Matematica Mențiune Popa Marian Da Mentiune de onoare
101 Neacșu Cristian a IX-a Matematica Mențiune Merticaru Cristian  
102 Teodorescu Robert a IX-a Matematica Mențiune Lazăr lucian  
103 Busuioc Erico  Antonio a IX-a Matematica Mențiune Lazăr lucian  
104 Vrîncianu  Cristina a IX-a Matematica Mențiune Merticaru Cristian  
105 Cazacu Arina a X-a Matematica I Andrei Cristina Da
106 Stan Raluca a X-a Matematica Mențiune Năstase Raluca  
107 Șova Aura Măndița a X-a Matematica Mențiune Popa Marian  
108 Frățilă Ruxandra a X-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
109 Grosu Iustina a XI -a Matematica I Lazăr  Lucian Da Medalie de bronz
110 Pavel Cristian a XI -a Matematica II Popa Marian Da Medalie de bronz
111 Dărăuță Raluca a XI -a Matematica II Lazăr  Lucian Da Mentiune
112 Știrbu Ciprian a XII -a Matematica I Lazăr  Lucian Da
113 Sîrbu Iustin a XII -a Matematica II Lazăr  Lucian Da Medalie de bronz
114 Popa Vlad a XII -a Matematica III Lazăr  Lucian  
115 Frigură Eliana a VII-a Fizica Menţiune Vancea Alisa  
116 Murariu  Alexandra a VII-a Fizica Menţiune Vancea Alisa  
117 Surdu Bogdan a IX-a Fizica II Curbăt Florin Da
118 Filip Eduard a IX-a Fizica III Apetroaei Cristina Da
119 Totu Andrei a IX-a Fizica Menţiune Gîrţu Valentin  
120 Burbulea Robert a IX-a Fizica Menţiune Curbăt Florin  
121 Dolineanu  Mircea a X-a Fizica I Curbăt Florin Da Mentiune MEC, Medalie de argint
122 Tanasov Andrei a X-a Fizica III Apetroaei Cristina Da III
123 Macovei Ana Roxana a X-a Fizica Menţiune Gîrţu Valentin Da
124 Cibotaru Ioana Anastasia a X-a Fizica Menţiune Gîrţu Valentin Da
125 Frăţilă Ana  Ruxandra a X-a Fizica Menţiune Gîrţu Valentin  
126 Popa Cristina a XI-a Fizica III Gîrţu Valentin  
127 Dărăuţă Raluca a XI-a Fizica Menţiune Curbăt Florin  
128 Umbrărescu George a XI-a Chimie III Onică Stela  
129 Iftimescu  Gabriela a IX-a Chimie II Savin Nadia Da Premiu special
130 Miron Victor a X-a Chimie Menţiune Savin Nadia  
131 Tanasov Andrei a X-a Chimie I Rosenschein  Mariana Da
132 Dărăuţă Raluca a XI-a Chimie I Rosenschein  Mariana Da
133 Burlacu Ioana a VII-a Biologie III Dinu Florentina  
134 Frigură Eliana a VII-a Biologie Menţiune Dinu Florentina  
135 Herghelegiu Sara a IX-a Biologie Menţiune Dinu Florentina  
136 Guţu Vlad a X-a Biologie Menţiune Dinu Florentina  
137 Iancu Dumitra a X-a Biologie Menţiune Dinu Florentina  
138 Grosu Iustina a XI-a Biologie Menţiune Epuran Daniela  
139 Drăghici Maria Bianca a XII-a Biologie I Seceleanu Cristina Da
140 Florişteanu Paul a XI-a Biologie Menţiune Seceleanu Cristina  
141 Cruceru Mălina a XI-a Biologie Menţiune Seceleanu Cristina  
142 Postolache Mara a VI-a Informatica I Chelba Maria Da Medalie de argint
143 Vîrnă Ștefan a VI-a Informatica II Chelba Maria  
144 Vrânceanu  Răzvan a VII-a Informatica I Vieru Ilie Da
145 Bibire Rareș Călin a VII-a Informatica  II Vieru Ilie Da
146 Chelba  Alexandru a IX-a Informatica I Chelba Maria Da Medalie de bronz
147 Sandu Ioana a IX-a Informatica I Chelba Maria Da
148 Filip Eduard a IX-a Informatica II Mărgineanu Lăcrămioara Da
149 Varga Raimond Tiberiu a IX-a Informatica II Tarasă Daniela Da
150 Morărașu  Miruna a IX-a Informatica III Chelba Maria  
151 Podoleanu  Maria Tania a IX-a Informatica III Tarasă Daniela  
152 Țifrea Ștefan a IX-a Informatica III Chelba Maria  
153 Damian Luca Rareș a IX-a Informatica Mențiune Chelba Maria  
154 Surdu Bogdan a IX-a Informatica Mențiune Vieru Ilie  
155 Burbulea Robert Ștefan a IX-a Informatica Mențiune Vieru Ilie  
156 Pantelimon  Andrei a IX-a Informatica Mențiune Chelba Maria  
157 Tucă Alexandru Ștefan a IX-a Informatica Mențiune Vieru Ilie  
158 Pîrvu Cristian Vlad a IX-a Informatica Mențiune Vieru Ilie  
159 Busuioc Enrico Antonio a IX-a Informatica Mențiune Chelba Maria  
160 Farauanu Ionuț Corneliu a X-a Informatica I Chelba Maria Da
161 Hîrhui Ema a X-a Informatica Mențiune Vieru Ilie  
162 Matei Dănuț Gabriel a XI-a Informatica I Vieru Ilie Da
163 Olaru Bogdan Ioan a XI-a Informatica II Vieru Ilie  
164 Pavel Cristian a XI-a Informatica III Mărgineanu Lăcrămioara  
165 Coteanu Vlad a XI-a Informatica Mențiune Vieru Ilie  
166 Geangu Călin a XI-a Informatica Mențiune Niță Ilie  
167 Popa Vlad a XII-a Informatica I Vieru Ilie Da
168 Sîrbu Iustin a XII-a Informatica II Vieru Ilie Da Medalie de bronz
169 Bujor  Alexandru a XII-a Informatica Mențiune Mărgineanu Lăcrămioara  
170 Vlasie Eugen a XII-a Informatica Mențiune Mărgineanu Lăcrămioara  
171 Radu Gabriel- Theodor a IX-a T.I.C. Mențiune Ciubotariu Mihaela  
172 Tucă Alexandru- Ștefan a IX-a T.I.C. III Vieru Ilie  
173 Elisei Laura  Veronica XII Geografie I Șerban Lucian Da Premiul special al Societatii de Geografie din Romania
174 Hozu-Vlad Crina Ionela XII Geografie III Șerban Lucian  
175 Munteanu Andrei Ionuţ IX Geografie II Șerban Lucian  
176 Neacşu Cristian IX Geografie III Șerban Lucian  
177 Lungu Vlad- Gabriel a  X-a Istorie I Merfea Mara Da Mentiune
178 Vlasie Mădălina a XII-a Istorie II Berceanu Maria  
179 Zaharia Elena Florentina a XII-a Istorie II Merfea Mara  
180 Cloșcă Ciprian a VIII-a Istorie III Berceanu Maria  
181 Cojan Bogdan a X-a Istorie III Merfea Mara  
182 Gavriliu Iustin a VIII-a Istorie Menţiune Berceanu Maria  
183 Manea Mihaela Gabriela a XII-a Istorie Menţiune Berceanu Maria  
184 Umrărescu George a XI-a Stiinte     I Onică Stela, Curbăt Florin, Epuran Daniela, Leonte Doina Da Mentiune speciala
185 Salomea Teodor a X-a Stiinte Menţiune Dinu Florentina, Curbăt Florin, Savin Nadia, Şerban Lucian Da Mentiune speciala
186 Țigler Andreea a XII-a Economie III Cloșcă Emilia  
187 Pașcu Maria Alexandra a XII-a Economie Mențiune Cloșcă Emilia  
188 Vîntu Andreea a XII-a Filosofie III Cloșcă Emilia  
189 Stoleru Alina a XII-a Psihologie III Costraș Luminița  
190 Gavrilă  Alexandra a XI-a Sociologie Mențiune Costraș Luminița  
191 Lungu Adelin Mihai a V-a Religie ortodoxă I Vasile  Constantin Nu se ține
192 Iftimescu Gabriela a IX-a Religie ortodoxă I Vasile  Constantin Da
193 Donici Delia a XII-a Religie ortodoxă II Vasile  Constantin  
194 Chirica Laurențiu a X-a Religie ortodoxă I Gavriliu  Veronica Da
195 Cucu Teodora a V-a Religie catolică III Budău Angela  
196 Mateiu Filip a VI-a Religie catolică I Budău Angela Nu se ține
197 Antal Burlacu Mihaela a IX-a Religie catolică I Budău Angela Da I
198 Popescu Olga a X-a Religie catolică I Budău Angela Da I
199 Ghervase Irina Mădălina a XII-a Religie catolică II Budău Angela
200 Cîrnu Ioan  Eugen a IX-a  Educatie Fizică I Leonte Doru Da
                                                     
Nr.crt. Nume Clasa Numele concursului Profesor coordonator Premiu la judeteana Calificat la nationala Premiu la nationala
1 Ptologea Laura Diana XI Concursul Internaţional "Ciceronianum" Neculau Florentina Da
2 Sandu Roxana Ioana XII Concursul Internaţional "Ciceronianum" Neculau Florentina Da
3 Ptologea Laura Diana XI Concursul Internaţional "Certamen Ovidianum" Neculau Florentina Da
4 Radu Stefana XI Concursul Internaţional "Certamen Ovidianum" Neculau Florentina Da
5 Ifrim Madalina X Conferinţa-Concurs Naţională "European Youth Parliament" Popa Diana Da
6 Nicula Adelina X Conferinţa-Concurs Naţională "European Youth Parliament" Popa Diana Da
7 Popescu Olga X Conferinţa-Concurs Naţională "European Youth Parliament" Popa Diana Da
8 Mazilu Ruxandra XI Conferinţa-Concurs Naţională "European Youth Parliament" Popa Diana Da
9 Covaci Vlad X Conferinţa-Concurs Naţională "European Youth Parliament" Popa Diana si Muraru Gabriela Da
10 Salavastru Stefan XI Conferinţa-Concurs interjudeţeană "Model United Nations" Popa Diana si Rafiroiu Anca Da Best speaker Political Commitee
11 Dan Matei XI Conferinţa-Concurs interjudeţeană "Model United Nations" Popa Diana si Rafiroiu Anca Da Best delegate Political Commitee
12 Covaci Vlad X Conferinţa-Concurs interjudeţeană "Model United Nations" Popa Diana si Muraru Gabriela Da Best delegate Human Rights Commitee
13 Dediu Alexandra X Conferinţa-Concurs interjudeţeană "Model United Nations" Popa Diana Da Best delegate Environment Commitee
14 Ifrim Madalina X Conferinţa-Concurs interjudeţeană "Model United Nations" Popa Diana Da Best speaker Environment Commitee
15 Covaci Vlad X Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Popa Diana si Muraru Gabriela I
16 Margarint Bianca VIII Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Muraru Gabriela I
17 Popa Cristian Eduard IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Muraru Gabriela II
18 Postolache Bogdan IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Muraru Gabriela II
19 Lungu Alexandra Gabriela IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Muraru Gabriela III
20 Serban Rares IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Balaban Bianca I
21 Burlacu Ioana IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca I
22 Mihaila Diana Elena IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca I
23 Tuca Alexandru IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca II
24 Murariu Alexandra VII Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca II
25 Burlacu Ioana VII Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca I
26 Oprea Ilinca VII Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca Mentiune
27 Hrebenciuc Irina XI Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Martinescu Anca Mentiune
28 Cucu Alexandra IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Balaban Bianca II
29 Florea Radu IX Concursul Internaţional "Public Speaking", 12-16 ani Balaban Bianca I
30 Dragoi Vlad X Concursul Internaţional "Public Speaking", 16-20 ani Lucaci Mihaela II
31 Iacob Karina XI Concursul Internaţional "Public Speaking", 16-20 ani Lucaci Mihaela Mentiune Da Mentiune
32 Salavastru Stefan XI Concursul Internaţional "Public Speaking", 16-20 ani Lucaci Mihaela Mentiune
33 Hristea Stefania Anais XII "Infomatrix", sectiunea Computer Art Margineanu Lacramioara Da Medalie de argint
34 Tuca Alexandru Stefan IX Concursul national de informatica "Prosoft", sectiunea Soft Educational Vieru Ilie Da Mentiune
35 Matei Danut Gabriel XI Concursul national de informatica "Urmasii lui Moisil" Vieru Ilie Da Mentiune
36 Popa Madalina X Concursul "Comunicări Ştiinţifice" Dinu Florentina I Da
37 Pasat Tudor IX Concursul "Comunicări Ştiinţifice" Dinu Florentina III
38 Frigura Eliana VII Cygnus Vancea Alisa Mentiune
39 Balaban Teodor IX Cygnus Curbat Florin Mentiune
40 Burbulea Robert IX Cygnus Curbat Florin Mentiune
41 Salomea Ioan Teodor X Cygnus Curbat Florin II
42 Macovei Ana Roxana X Cygnus Gartu Valentin Mentiune
43 Ciubotaru Ioana Anastasia X Cygnus Gartu Valentin Mentiune
44 Dolintineanu Mircea X Evrika Curbat Florin Mentiune
45 Sarbu Iustin XII Vranceanu Procopiu Curbat Florin si Lazar Lucian Mentiune
46 Hristea Stefania Anais XII Concursul National de fizica, astrofizica si astronomie Curbat Florin II
47 Frigura Eliana VII Concursul National de fizica, astrofizica si astronomie Vancea Alisa II
48 Muraru Alexandra VII Concursul National de fizica, astrofizica si astronomie Vancea Alisa I
49 Sova Roberta VII Concursul National de fizica, astrofizica si astronomie Vancea Alisa II
50 Tanasov Andrei X Concursul Naţional "C.D.Neniţescu" Rosenschein Mariana Mentiune
51 Serban Ioana Malina VI Concursul Naţional de geografie "Terra", clasele V-VII Serban Lucian I Da II
52 Paduraru Andrei Cosmin VI Concursul Naţional de geografie "Terra", clasele V-VII Serban Lucian III
53 Anghelut Teodora, Gabureanu Alexandra, Manolea Madalina XI Concursul "Asociaţiei Naţionale A Veteranilor de Război" Merfea Mara I
54 Geangu Calin Tudor IX "Masti" Dumitru Liliana I
55 Dediu Alexandra X "Masti"> Dumitru Liliana I  
56 Hertanu Cezara X "Masti" Dumitru Liliana I Da
57 Ifrim Maria Catalina X "Masti" Dumitru Liliana I  
58 Rusu Vladut IX "Masti" Dumitru Liliana I  
59 Varna Stefan Alexandru VI "Ex libris" Dumitru Liliana Mentiune
60 Cojocaru Cristina Ioana VII "Ex libris" Dumitru Liliana Mentiune
61 Mateiu Filip VI "Ex libris" Dumitru Liliana Mentiune
62 Burlacu Ioana VII "Afise pentru pace" Dumitru Liliana Mentiune
63 Gafenco Anastasia V "Afise pentru pace" Dumitru Liliana Mentiune
                                                     
Situatie an scolar 2015-2016
  • Olimpiade
  • Concursuri
  • Limba Romana
  • Lingvistica
  • Limba Engleza
  • Limba Franceza
  • Limba Germana
  • Limba Latina
  • Limba Italiana
  • Stiinte Juniori
  • Matematica
  • Fizica
  • Chimie
  • Biologie
  • Informatica
  • T.I.C
  • Geografie
  • Istorie
  • Stiintele Pamatului
  • Socio Umane
  • Religie
  • Educatie fizica
>
Nr.crt. Nume Clasa Materie Premiul la judeteana Profesor coordonator Calificat la nationala Premiu la nationala
1 Lungu Melania V Limba romana III Pașcu Mihaela
2 Busuioc Maria-Teodora V Limba romana Mentiune Pașcu Mihaela
3 Gafenco Anastasia VI Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
4 Lungu Mihai VI Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
5 Vrănceanu Răzvan VIII Limba romana Mentiune Lucaci Mihaela
6 Popa Bianca Denisa IX Limba romana I Egarmin Ana-Maria DA
7 Muraru Georgiana Anemone IX Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
8 Buiciuc Ana-Maria IX Limba romana Mentiune Egarmin Ana-Maria
9 Huţu Tudor VIII Limba romana Mentiune Egarmin Ana-Maria
10 Smeu Diana-Elena X Limba romana II Pașcu Mihaela
11 Dumitru Alexandru XI Limba romana Mentiune Jincu Adrian
12 Pricopi Alexandra Ioana XII Limba romana Mentiune Lucaci Mihaela
13 Ceunaş Maria XII Limba romana Mentiune Merticaru Claudia
14 Lungu Mihai VI Lingvistica Mentiune Merticaru Claudia, Andrei Cristina
15 Murariu Alexandra VIII Lingvistica Mentiune Lucaci Mihaela, Coșa Francisc
16 Dolineanu Miruna VII Lingvistica Mentiune Lucaci Mihaela, Lazăr Lucian
17 Drăgan Silvia Daniela IX Lingvistica III Egarmin Ana-Maria
18 Morărașu Miruna X Lingvistica Mentiune Lucaci Mihaela
19 Hrebenciuc Irina XII Lingvistica I Merticaru Claudia DA
20 Pavel Cristian XII Lingvistica II Lucaci Mihaela
21 Trandafir Bianca XI Lingvistica Mentiune Gavriliu Laura-Irina
22 Olinic Mara XII Lingvistica Mentiune Merticaru Claudia
23 Closca Daniel a IX a Limba engleza II Muraru Gabriela    
24 Rebegea Amalia a IX a Limba engleza III Muraru Gabriela    
25 Munteanu Theodora a X a Limba engleza Mentiune Muraru Gabriela    
26 Cojocaru Ioana Cristina a XI-a Limba engleza III Muraru Gabriela  
27 Damian Ștefan a XI-a Limba engleza II Muraru Gabriela  
28 Margarint Bianca a IX-a Limba engleza Mentiune Muraru Gabriela  
29 Arama Razvan a IX-a Limba engleza II Rafiroiu Anca  
30 Cojocaru Ana Miruna a XI-a Limba engleza II Rafiroiu Anca  
31 Totu Andrei Vlad a X-a Limba engleza II Martinescu Anca Silvia  
32 Tuca Alexandru Stefan a X-a Limba engleza II Martinescu Anca Silvia  
33 Carlan Sergiu a X-a Limba engleza II Martinescu Anca  
34 Adam  Alexandru Vlad a X-a Limba engleza III Martinescu Anca  
35 Surdu Bogdan a X-a Limba engleza III Martinescu Anca  
36 Pirvu Cristian Vlad a X-a Limba engleza Mentiune Martinescu Anca  
37 Spita Mateea a X-a Limba engleza Mentiune Balaban Bianca  
38 Diaconu Oana a X-a Limba engleza II Balaban Bianca  
39 Busuioc Enrico Antonio a X-a Limba engleza III Popa Diana  
40 Iacob Karina a XII-a Limba engleza Mențiune Popa Diana  
41 David Matei a XII-a Limba engleza Mentiune Popa Diana  
42 Sălăvăstru Ștefan a XII-a Limba engleza I Popa Diana DA  
43 Păduraru Dana a XI-a Limba engleza Mentiune Popa Diana  
44 Balint Petruța a XI-a Limba engleza III Popa Diana  
45 Dorneanu Vlad a XI-a Limba engleza III Popa Diana  
46 Boronea Stefan a XI-a Limba engleza III Popa Diana  
47 Dragoi Vlad a XI-a Limba engleza II Popa Diana  
48 Bichescu Călina a XI-a Limba engleza II Popa Diana  
49 Bojescu George a XI-a Limba engleza II Popa Diana  
50 Panciu Elisa a X-a Limba engleza I Popa Diana și Muraru Gabriela  
51 Vereș Teodora a XI-a Limba engleza I Popa Diana DA  
52 Stoica Roxana Ioana a IX-a Limba franceza I Cojan Mihaiela Da Mentiune Speciala
53 Abiţei Tudor Andrei a IX-a Limba franceza Mentiuna Lazăr  Crina  
54 Dobraniş Andrada Mădălina a X-a Limba franceza II Lazăr  Crina Da Mentiune Speciala
55 Ţivlea Teodora a X-a Limba franceza Mentiune Macaru Elvira  
56 Florea Radu Marian a X-a Limba franceza Mentiune Macaru Elvira  
57 Miron Mara a X-a Limba franceza Mentiune Macaru Elvira  
58 Adam Codrina Ioana a XI-a Limba franceza III Lazăr  Crina  
59 Popa Sabina Theona a XI-a Limba franceza Mentiune Macaru Elvira  
60 Antohi Robert  a XI-a Limba germana III Dalban Doiniţa  
61 Mihalache Adina a XI-a Limba germana I Herciu Oana Da III-scris, II-proiect
62 Ţibu Iustin a IX-a Limba germana I Herciu Oana DA  III-proiect
63 Băişan Nicoleta a IX-a Limba germana II Herciu Oana  
64 Ceparu Mara a IX-a Limba germana III Herciu Oana  
65 Munteanu  Teodora a X-a Limba germana III Herciu Oana  
66 Drăghici Dragoş a X-a Limba germana III Herciu Oana  
67 Potorac Ariana a IX-a Limba germana Menţiune Herciu Oana  
68 Plotogea Laura Diana a XII-a Limba latina I Neculau  Florentina Da III
69 Stanciu  Andreea a XI-a Limba latina I Neculau  Florentina Da I
70 Mihai Crina-Teodora a IX-a Limba latina I Neculau  Florentina DA  Menţiune MENCS
71 Leonte Teodora Diana a X-a Limba latina I Neculau  Florentina Da Premiu special
72 Merticaru  Andrei a XI-a Limba latina III Neculau  Florentina Da Premiu special Ţâmpu Raluca Andreea a IX-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
73 Radu Ştefana a XII-a Limba latina II Neculau  Florentina Da
74 Melinte Ştefania a -a Limba latina II Neculau  Florentina Da
75 Cada Elena a IX-a Limba latina III Neculau  Florentina  
76 Agop Sevora Maria a IX-a Limba latina Mentiune Neculau  Florentina  
77 Ilie Loredana a IX-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
78 Irimia Ilinca a IX-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
79 Ţâmpu Raluca Andreea a X-a Limba latina III Neculau  Florentina  
80 Lungu Gabriela Alexandra a X-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
81 Toma Elena Andreea a X-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
82 Chiorescu Elena Alexandra a XI-a Limba latina Menţiune Neculau  Florentina  
83 Piscu Stefan a V -a Matematica I Popa Marian Aurel DA Medalie de bronz
84 Lungu Melania a V -a Matematica III Popa Marian Aurel
85 Rauta Arcadie a V -a Matematica Mentiune Popa Marian Aurel
86 Busuioc Maria a V -a Matematica Mentiune Popa Marian Aurel
87 Bacaoanu Stefan a V -a Matematica Mentiune Popa Marian Aurel
88 Busuioc Maria a VI -a Matematica II Andrei Cristina Elena DA
89 Lungu Mihai a VI-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
90 Siadaru  Alexandru a VI-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
91 Aradei Robert a VI-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
92 Pintilie  Luca a VI-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
93 Oprea Ilinca a VI-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
94 Postolache Mara a VII-a Matematica II Lazăr Lucian DA  
95 Adam Antonio Emanuel a VII-a Matematica III Lazăr Lucian Smeu Ștefan a VIII-a Matematica Mențiune Andrei Cristina  
96 Mateiu Filip a VII-a Matematica Mențiune Lazăr Lucian  
97 Oprea Ilinca a VIII-a Matematica II Coșa Francisc DA  
98 Belciu Miruna a IX-a Matematica I Andrei Cristina- Elena DA  Medalie de bronz
99 Ungureanu Vranceanu George a IX-a Matematica II Lazăr Lucian  
100 Baston Radu a IX-a Matematica III Lazăr Lucian Da Mentiune de onoare
101 Hadarag Andra a IX-a Matematica Mențiune Lazăr Lucian  
102 Dragan Silvia a IX-a Matematica Mențiune Lazăr lucian  
103 Țifrea Ștefan a X-a Matematica I Lazăr Lucian Da
104 Balaban Teodor a X-a Matematica II Merticaru Cristian  
105 Fasolă Georgiana a X-a Matematica III Lazăr Lucian
106 Amurăriței Corina a X-a Matematica Mențiune Merticaru Cristian-Ovidiu  
107 Dolineanu Mircea a XI-a Matematica III Popa Marian  
108 Munteanu Ciprian a XII-a Matematica I Lazăr Lucian DA  
109 Pavel Cristian a XII -a Matematica I Popa Marian Aurel DA Medalie de argint
110 Diaconu Victor a XII -a Matematica III Lazăr Lucian
111 Rotaru Radu Andrei VI Fizica III Pintilie Delia
112 Sladaru Alexandru VI Fizica III Pintilie Delia
113 Lungu Mihai Adelin VI Fizica M Pintilie Delia
114 Moise Victor VI Fizica M Pintilie Delia
115 Iacob Maria Matilda VI Fizica M Pintilie Delia
116 Oprea Ilinca Cristiana VI Fizica M Pintilie Delia
117 Pintilie Luca Dimitrie VI Fizica M Pintilie Delia
118 Dolineanu Miruna VII Fizica II Pintilie Delia DA Medalie de bronz
119 Andronic Smaranda VII Fizica M Pintilie Delia
120 Amăriuței Mara VII Fizica M Pintilie Delia
121 Păduraru Cosmin VII Fizica M Pintilie Delia
122 Murariu Alexandra VIII Fizica II Pintilie Delia
123 Frigură Eliana VIII Fizica M Pintilie Delia
124 Oprea Ilinca VIII Fizica M Pintilie Delia
125 Belciu Miruna-Ioana IX Fizica I Apetroaei Cristina DA
126 Țibu Iustin IX Fizica II Curbăt Florin DA
127 Hrib Luciana Andreea IX Fizica III Gîrțu Valentin DA Medalie de bronz
128 Vicol Bogdan-Alexandru IX Fizica M Curbăt Florin
129 Crețu Andrei IX Fizica M Gîrțu Valentin
130 Secure Răzvan IX Fizica M Curbăt Florin
131 Surdu George Bogdan X Fizica III Curbăt Florin
132 Fasolă Georgiana X Fizica M Apetroaei Cristina
133 Filip Eduard X Fizica M Apetroaei Cristina
134 Dolineanu Mircea XI Fizica I Curbăt Florin DA Medalie de bronz
135 Salomea Ioan Teodor X Fizica III Curbăt Florin
136 Ungureanu Vranceanu George IX Chimie II Savin Nadia DA
137 Iftimescu Gabriela X Chimie I Savin Nadia DA Mențiune specială
138 Miron Victor Stefan XI Chimie M Savin Nadia
139 Belciu Miruna IX Chimie I Rosenchein Mariana DA I
140 Frigură Eliana VIII Chimie II Bușteagă Marinela DA
141 Murariu Alexandra VIII Chimie M Bușteagă Marinela
142 Neațu Luca Andrei IX Chimie M Rosenchein Mariana
143 Popa Mădălina X Chimie II Rosenchein Mariana DA Mențiune specială
144 Tanasov Andrei XI Chimie I Rosenchein Mariana DA M
145 Dărăuță Raluca XII Chimie I Rosenchein Mariana DA M
146 Umbrărescu George XII Chimie II Bușteagă Marinela DA Mențiune specială
147 Belciu Miruna IX Biologie I Dinu Florentina DA
148 Hrib Luciana IX Biologie III Epuran Daniela
149 Marcu Cosmin George IX Biologie III Epuran Daniela
150 Ţivlea Georgiana IX Biologie M Epuran Daniela
151 Gălăţanu Alexandra Andreea X Biologie M Dinu Florentina
152 Miron Victor Ştefan XI Biologie M Dinu Florentina
153 Proca Eusebiu XII Biologie II Epuran Daniela
155 Pintilie Luca Dimitrie VI Informatica III Mărgineanu Lăcrămioara
156 Postolache Mara VII Informatica I Chelba Maria DA
157 Vîrnă Ștefan VII Informatica II Chelba Maria DA
158 Rebegea Amalia Nadia IX Informatica I Vieru Ilie DA
159 Secure Răzvan IX Informatica II Mărgineanu Lăcrămioara DA
160 Smeu Ștefan IX Informatica III Mărgineanu Lăcrămioara
161 Sandu Ioana X Informatica I Chelba Maria DA
162 Chelba Alexandru X Informatica III Chelba Maria DA
163 Morărașu Miruna X Informatica III Chelba Maria
164 Țifrea Ștefan X Informatica M Chelba Maria
165 Tucă Alexandru Ștefan X Informatica M Vieru Ilie
166 Filip Eduard X Informatica M Mărgineanu Lăcrămioara
167 Matei Dănuț Gabriel XII Informatica I Vieru Ilie, Secită Neli DA
168 Coteanu Vlad XII Informatica II Vieru Ilie DA
169 Olaru Bogdan Ioan XII Informatica III Vieru Ilie, Dima Mircea
171 Busuioc Enrico Antonio X T.I.C M Chelba Maria
172 Adam Alexandru Vlad X T.I.C M Secită Neli
173 Scutaru Victor XI T.I.C M Chelba Maria
174 Tucă Alexandru-Ștefan X T.I.C III Vieru Ilie
175 Popovici George David XI T.I.C M Chelba Maria
176 Petre Antica Eduard Dominic IX Geografie III Șerban Lucian
177 Smeu Ştefan IX Geografie III Șerban Lucian
178 Culca Eliza X Geografie III Șerban Lucian
179 Bulai Luiza X Geografie III Șerban Lucian
180 Neacşu Cristian X Geografie III Șerban Lucian
181 Florea Radu - Marian X Istorie II Merfea Mara
182 Lungu Vlad - Gabriel XI Istorie III Merfea Mara
183 Belciu Miruna - Ioana IX Stiintele Pamantului I Dinu Florentina, Apetroaei Cristina,Şerban Lucian, Rosenchein Mariana DA M, Calificare lot internațional pentru Tokyo 2016
184 Dolineanu Mircea XI Stiintele Pamantului III Savin Nadia, Dinu Florentina, Curbat Florin, Serban Lucian DA
185 Salomea Ioan Teodor XI Stiintele Pamantului M Dinu Florentina, Curbăt Florin, Savin Nadia, Serban Lucian
186 Niță Carina XII Economie II Cloșcă Emilia
187 Gavrilă Alexandra XII Sociologie II Costraș Luminița
188 Iftimescu Gabriela X Religie Ortodoxa I Vasile Constantin
189 Lungu Mihai VI Religie Ortodoxa II Vasile Constantin
190 Barcan Ioana IX Religie Ortodoxa II Vasile Constantin
191 Chirica Laurențiu XI Religie Ortodoxa II Gavriliu Veronica
192 Antal-Burlacu Mihaela X Religie Catolica I Budău Angela DA I
193 Popescu Olga Teodora XI Religie Catolica I Budău Angela DA I
194 Cucu Teodora Ana VI Religie Catolica III Budău Angela
195 Drăgan Silvia IX Religie Catolica I Budău Angela
188 Cîrnu Eugen X Educatie fizica I Leonte Doru DA
189 Echipa Handbal- Fete- Liceu Educatie fizica III Resmeriță Monica
190 Echipa Volei- Fete- Liceu Educatie fizica II Resmeriță Monica
191 Echipa Pentatlon- Fete Educatie fizica I Resmeriță Monica
192 Echipa Pentatlon- Băieți Educatie fizica III Resmeriță Monica
193 Farmatu Andrei XI Educatie fizica IV Resmeriță Monica
194 Busuioc Enrico X Italiana I DA M
195 Belciu Miruna- Ioana IX OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI I Dinu Florentina, Rosenchein Mariana, Apetroaie Cristina DA I, Medalia de argint la faza internațională
196 Murariu Alexandra VIII OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI III Dinu Florentina, Bușteagă Marinela, Pintilie Delia DA
                                                     
Nr.crt. Nume Clasa Numele concursului Profesor coordonator Premiu la judeteana Calificat la nationala Premiu la nationala
1 Lungu Mihai-Adelin UNIREA-FOCSANI Andrei Cristina M
2 Sladaru Alexandru UNIREA-FOCSANI Andrei Cristina M
3 Moisa Victor Gabriel UNIREA-FOCSANI Andrei Cristina M
4 Belciu Miruna UNIREA-FOCSANI Andrei Cristina M
5 Murariu Alexandra UNIREA-FOCSANI Cosa Francisc M
6 Adam Antonio Emanuel UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian II
7 Mateiu Filip UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian M
8 Postolache Mara UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian M
9 Ungureanu Vranceanu George UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian M
10 Hadarag Andra UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian M
11 Tifrea Stefan UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian II
12 Fasola Georgiana UNIREA-FOCSANI Lazar Lucian III
13 Piscu Stefan SPERANTE-COMANESTI Popa Marian II
14 RlIu!lI Arcadie SPERANTE-COMANESTI Popa Marian M
15 Mustea Mihnea SPERANTE-COMANESTI Popa Marian M
16 Andriescu Andrei SPERANTE-COMANESTI Andrei Cristina M
17 Sladaru Alexandru SPERANTE-COMANESTI Andrei Cristina M
18 Adam Antonio Emanuel CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
18 Adam Antonio Emanuel CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
19 Postolache Mara CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
20 Dolineanu Miruna CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
21 Ungureanu Vranceanu George CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
22 Hadarag Andra CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
23 Baston Radu CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
24 Tifrea Stefan CALUDE -GALATI Lazar Lucian M
25 Tifrea Stefan PROSOFT@NT Lazar Lucian Premiu special
26 Adam Antonio Emanuel SPERANTE Lazar Lucian I
27 Postolache Mara loana SPERANTE Lazar Lucian II
28 Mateiu Filip SPERANTE Lazar Lucian M
29 Andronic Smaranda SPERANTE Lazar Lucian M
30 Adam Antonio Emanuel LUMlNA MATH Lazar Lucian II
31 Postolache Mara loana LUMlNA MATH Lazar Lucian II
32 Busuioc Maria SOLOMON MARCUS Popa Marian, Pascu Anca II
33 Pusca lliu Andreea SOLOMON MARCUS Popa Marian, Pascu Anca UJ
34 Lungu Melania SOLOMON MARCUS Popa Marian, Pascu Anca M
35 Oprea lIinea SOLOMON MARCUS Andrei Cristina, Merticaru Claudia M
36 Oprea !linea SOLOMON MARCUS Cosa Francisc, Lucaci Mihaela M
37 Crudu Malina SOLOMON MARCUS Lazar Lucian, Egarmin Ana Maria II
38 Buiciuc Ana Maria SOLOMON MARCUS Lazar Lucian, Egarmin Ana Maria III
39 Iftimescu Gabriela SOLOMON MARCUS Popa Marian, Merticaru Claudia III
40 Neacsu Cristian SOLOMON MARCUS Merticaru Cristian, Merticaru Claudia M
41 Fasola Georgiana SOLOMON MARCUS Lazar Lucian, Lucaci Mihaela M
42 Postolache Mara-Ioana DIMITRlE POMPEIU- BOTOSANI Lazar Lucian III, premiu special
43 Adam Antonio-Emanuel DIMITRlE POMPEIU- BOTOSANI Lazar Lucian M
44 Ungureanu-Vranceanu George DIMITRlE POMPEIU- BOTOSANI Lazar Lucian M
45 Hadarag Andra DIMITRlE POMPEIU- BOTOSANI Lazăr Lucian M
46 Baston Radu DIMITRlE POMPEIU- BOTOSANI Lazăr Lucian M
47 Țifrea Ștefan DIMITRlE POMPEIU- BOTOSANI Lazăr Lucian III
48 Rebegea Amalia IX URMAȘII LUI MOISIL Vieru Ilie M
49 Matei Danuț Gabriel XII URMAȘII LUI MOISIL Vieru Ilie / Secita Neli M
50 Abu Zuaiter Nadia XI INFOMATRIX-BUCUREȘTI Chelba Maria I
51 Coteanu Vlad XII FIICODE Vieru Ilie II
52 Vîrnă Ștefan VII CONCURSUL NAȚIONAL PROIECTE-CONSTANȚA Chelba Maria M
53 Abu Zuaiter Nadia XI CONCURSUL NAȚIONAL MESAJUL MEU ANTIDROG Chelba Maria II
54 Pintilie Luca Dimitrie VI CONCURSUL NAȚIONAL DE BIOLOGIE GEORGE EMIL PALADE I Malic Roxana DA
55 Irașcu Iani V CONCURSUL NAȚIONAL DE BIOLOGIE GEORGE EMIL PALADE M Dinu Florentina
56 Gavrilă Roxana Elena X CONCURSUL DE COMUNICĂRI ȘTIINTIFICE ALE ELEVILOR DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL I Dinu Florentina DA M
57 Bîra Iulia Gabriela IX CONCURSUL DE COMUNICĂRI ȘTIINTIFICE ALE ELEVILOR DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL III Epuran Daniela
58 Bîliş Ana-Maria X CONCURSUL DE COMUNICĂRI ȘTIINTIFICE ALE ELEVILOR DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL Dinu Florentina, Alexandru Mihaela DA I(HighSchool Projects)
59 Gavrilă Roxana X CONCURSUL DE COMUNICĂRI ȘTIINTIFICE ALE ELEVILOR DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL Dinu Florentina, Alexandru Mihaela DA I( High School Projects)
60 Chitic Eliza X CONCURSUL DE COMUNICĂRI ȘTIINTIFICE ALE ELEVILOR DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL Dinu Florentina, Alexandru Mihaela DA I
61 Gavrilă Roxana X CONCURSUL DE PROIECTE DE MEDIU I Dinu Florentina M
62 Beleacov Miruna -Maria X CONCURSUL DE PROIECTE DE MEDIU I Dinu Florentina M
63 Popa Mădălina X CONCURSUL DE PROIECTE DE MEDIU I Dinu Florentina M
64 Beleacov Miruna-Maria, Sameș Denisa- Gabriela X CHIMIA – PRIETEN SAU DUȘMAN? I Bușteagă Marinela Lab.ing. Alexandru Mihaela II
65 Umbrărescu Ș. S. George XII CONCURS NAȚIONAL DE CHIMIE C.D. NENIȚESCU Bușteagă Marinela M
66 Bunea Ioana VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
67 Cada Elena IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Țampău Amelia
68 Hampău Alin IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Bucur Oana
69 Huțu Tudor IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Muraru Gabriela
70 Lungu Mihai VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
71 Mihai Teodora IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Țampău Amelia
72 Murariu Alexandra VIII CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Martinescu Anca
73 Oprea Ilinca VIII CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Martinescu Anca
74 Pintilie Luca VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
75 Pocovnicu Daria VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
76 Rebegea Amalia IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Muraru Gabriela
77 Roșu Ilinca VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
78 Abiței Tudor IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Muraru Gabriela
79 Chelaru Vlad VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Chelaru Vlad
80 Muraru Georgiana IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Rafiroiu Anca
81 Oprea Ilinca VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
82 Mărgărint Bianca IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Muraru Gabriela
83 Chirculescu Iulia IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Bucur Oana
84 Cucu Alexandra VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
85 Hrib Luciana IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Bucur Oana
86 Burlacu Ioana VIII CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Martinescu Anca
87 Nantu Alexandra VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
88 Oboroceanu Alexia VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI I Balaban Bianca
89 Andriescu Andrei VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI II Balaban Bianca
90 Crețu Daria IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI II Rafiroiu Anca
91 Popescu Martina IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI II Țampău Amelia
92 Abageru Maria IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI II Bucur Oana
93 Băișanu Nicoleta IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI II Rafiroiu Anca
94 Buburuzan Ruxandra IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI III Bucur Oana
95 Sladaru Alexandru VI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI III Balaban Bianca
96 Moisă Diana IX CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 12-16 ANI III Țampău Amelia
97 Drăgoi Vlad XI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 16-20 ANI II Popa Diana DA
98 Pleșca Armand XI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 16-20 ANI III Popa Diana DA
99 Filip Eduard X CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 16-20 ANI M Balaban Bianca DA III (semifinala)
100 Popa Theona XI CONCURSUL INTERNAȚIONAL PUBLIC SPEAKING 16-20 ANI M Popa Diana DA
101 Panciu Elisa XI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Popa Diana DA I
102 Dorneanu Vlad XI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Popa Diana DA I
103 Melinte Ștefania IX CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Țampău Amelia DA II
104 Turtușan Maria XI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Popa Diana DA II
105 Bucur Teodor XI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Popa Diana DA III
106 Nevschi Andrei Alexandru XI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Popa Diana DA III
107 Hampău Alin IX CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Bucur Oana DA III
108 Prisacara Bianca XI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Bucur Oana DA M
109 Pișcu Ștefan V CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE „TERRA“, PENTRU ELEVII DIN CLASELE V- VII Leonte Doina DA
110 Lungu Mihai VI CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE „TERRA“, PENTRU ELEVII DIN CLASELE V- VII Dorneanu Dragoş DA
111 Bucur David IX PRIN COPII DUMNEZEU SALVEAZĂ LUMEA, CONCURS DE DESENE M Budău Angela
112 Butacu Andra IX PRIN COPII DUMNEZEU SALVEAZĂ LUMEA, CONCURS DE DESENE M Budău Angela
113 Comorașu Alexia IX PRIN COPII DUMNEZEU SALVEAZĂ LUMEA, CONCURS DE DESENE II Budău Angela
114 Ştefan Boronea XI BacauMUN Conference 2015 Honorable Mention, secţiunea ECOSOC Popa Diana
115 Ana Mara Grigore XII BacauMUN Conference 2015 Honorable Mention, sectiunea Human Rights Popa Diana
116 Răzvan Bălănescu XII BacauMUN Conference 2015 Honorable Mention, sectiunea Political Popa Diana
117 Alexandra Dediu XI BacauMUN Conference 2015 Honorable Mention, sectiunea Political Popa Diana
118 Băișanu Nicoleta IX CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA I
119 Grigoraș Ilinca IX CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA II
120 Roșu Ilinca VII CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA I
121 Oprea Ilinca VI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA II
122 Catz Andreea VI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA III
123 Mardare Ioana VI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA III
124 Pocovnicu Daria VI CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE GEORGE BACOVIA – secțiunea Traduceri Herciu Oana DA III
125 Cucu Teodora Ana VI CONCURSUL GLORIE ETERNA EROILOR PATRIEI - CINSTE SI ONOAREVETERANILOR DE RAZBOI I Merfea Mara
126 Gafenco Elena Anastasia VI CONCURSUL GLORIE ETERNA EROILOR PATRIEI - CINSTE SI ONOAREVETERANILOR DE RAZBOI I Merfea Mara
127 Alexandru Ruxandra VII CONCURSUL CINE STIE CASTIGA-echipaje II Merfea Mara
128 Gafenco Anastasia VI CONCURSUL CINE STIE CASTIGA-echipaje II Merfea Mara
129 Cucu Teodora VI CONCURSUL CINE STIE CASTIGA-echipaje II Merfea Mara
130 Btgu Alexandru XI CONCURSUL CINE STIE CASTIGA-echipaje II Merfea Mara
131 Cojan Bogdan XI CONCURSUL CINE STIE CASTIGA-echipaje II Merfea Mara
132 Lungu Vlad XI CONCURSUL CINE STIE CASTIGA-echipaje II Medea Mara
                                                     
Situatie an scolar 2016-2017
  • Olimpiade
  • Limba Romana
  • Lingvistica
  • Limba Engleza
  • Limba Franceza
  • Limba Germana
  • Limba Latina
  • Limba Italiana
  • Stiinte Juniori
  • Matematica
  • Fizica
  • Chimie
  • Biologie
  • Informatica
  • T.I.C
  • Geografie
  • Istorie
  • Stiintele Pamatului
  • Socio Umane
  • Religie
Nr. crt.Numele şi prenumele elevuluiClasaMaterie / Nume olimpiadăNumele profesorului îndrumătorPremiul obținut la faza județeanăCalificat /premiul la faza națională
1Chiribău-Albu Flavia Paraschevaa V-aLimba românăMerticaru ClaudiaM 
2Lungu Melaniaa VI-aLimba românăPașcu AncaM 
3Busuioc Maria-Teodoraa VI-aLimba românăPașcu AncaM 
4Lungu Mihai Adelina VII-aLimba românăMerticaru ClaudiaIMențiune MEN
5Ghineț Maria Elenaa IX-aLimba românăGavriliu LauraII 
6Turcu Mariaa IX-aLimba românăGavriliu LauraM 
7Bujor Ștefaniaa IX-aLimba românăPașcu AncaM 
8Ifrim Cristina Gabrielaa IX-aLimba românăLucaci MihaelaM 
9Apetrei Diana Cristianaa X-aLimba românăEgarmin Ana-MariaM 
10Busuioc Maria-Teodoraa VI-a"Lectura ca abilitate de viață"Pașcu AncaIDA
11Dumitrașcu Saraa V-a"Lectura ca abilitate de viață"Merticaru ClaudiaM 
12Năstase Ana-Mariaa V-a"Lectura ca abilitate de viață"Merticaru ClaudiaM 
13Andronic Smarandaa VIII-a"Lectura ca abilitate de viață"Lucaci MihaelaM 
14Câdă Elinaa X-a"Lectura ca abilitate de viață"Gavriliu LauraII 
15Ghineț Maria Elenaa IX-a"Lectura ca abilitate de viață"Gavriliu LauraIII 
16Popovici Maraa X-a"Lectura ca abilitate de viață"Chirilă CristinaM 
17Vasiliu Ioanaa IX-a"Lectura ca abilitate de viață"Gavriliu LauraM 
18Butacu Andraa X-a"Lectura ca abilitate de viață"Merticaru ClaudiaM 
19Fasolă Georgianaa XI-a"Lectura ca abilitate de viață"Lucaci MihaelaM 
20Smeu Dianaa XI-a"Lectura ca abilitate de viață"Pașcu AncaM 
21Rusu Ana-Mariaa V-aLingvisticăMerticaru Claudia, Merticaru CristianIII 
22Florea Emiliaa V-aLingvisticăMerticaru Claudia, Merticaru CristianM 
23Cosma Mateea Ioanaa V-aLingvisticăMerticaru Claudia, Merticaru CristianM 
24Popa Ema-Ioanaa V-aLingvisticăMerticaru Claudia, Merticaru CristianM 
25Pișcu Ștefan-Constantina VI-aLingvisticăPașcu Anca, Popa MarianIII 
26Lungu Mihai-Adelina VII-aLingvisticăMerticaru ClaudiaM 
27Băișanu Nicoleta-Elianaa X-aLingvisticăMerticaru ClaudiaIDA
28Oprea Ilincaa IX-aLingvisticăDinu NarcisaIII 
29Bujor Ștefaniaa IX-aLingvisticăPașcu AncaM 
30Popa Anca-Mariaa IX-aLingvisticăGavriliu LauraM 
31Dragan Silvia-Danielaa X-aLingvisticăEgarmin Ana-MariaM 
32Popa Anca-Ilincaa X-aLingvisticăMarinov DoinaM 
33Iftimescu Gabrielaa XI-aLingvisticăMerticaru ClaudiaIPremiu special
34Trandafir Bianca-Iulianaa XII-aLingvisticăGavriliu LauraM 
35Pocovnicu DariaVIILimba englezăBalaban BiancaII 
36Tăbăcaru DenisVIILimba englezăBalaban BiancaIII 
37Machidon AlexandruVIILimba englezăBalaban BiancaIII 
38Bunea IoanaVIILimba englezăBalaban BiancaM 
39Roşu Maria IlincaVIIILimba englezăBalaban BiancaII 
40Popa Ana MariaIXLimba englezăMartinescu AncaM 
41Ifrim Cristina GabrielaIXLimba englezăPopa DianaI 
42Huţu AndreiIXLimba englezăPopa DianaIDA
43Anchidin Mălina GeorgianaIXLimba englezăPopa DianaII 
44Păduraru Diana AndreeaIXLimba englezăPopa DianaII 
45Iftimie Patricia MariaIXLimba englezăPopa DianaIII 
46Hrib Luciana AndreeaX Limba englezăBucur Oana ElenaII 
47Aramă RăzvanX Limba englezăRafiroiu AncaIII 
48Berbece VladimirX Limba englezăRafiroiu AncaIII 
49Abitei TudorXLimba englezăMuraru GabrielaM 
50Munteanu TheodoraXI Limba englezăMuraru GabrielaI 
51Pîrvu Cristian VladXILimba englezăMartinescu AncaII 
52Totu Andrei VladXI Limba englezăMartinescu AncaM 
53Adam AlexandruXI Limba englezăMartinescu AncaM 
54Cârlan Sergiu CristianXI Limba englezăMartinescu AncaIII 
55Boronea ŞtefanXII Limba englezăPopa DianaII 
56Vereş TeodoraXII Limba englezăPopa DianaII 
57Cojocaru Ana MirunaXII Limba englezăRafiroiu AncaM 
58Panciu ElisaXIILimba englezăPopa DianaIDA
59Damian ŞtefanXII Limba englezăMuraru GabrielaII 
60Cojocaru Ioana CristinaXII Limba englezăMuraru GabrielaM 
61Berdilă Andreia IX-aLimba francezăMacaru ElviraIMenţiune specială
62Măgirescu Ştefana IX-a Limba francezăMacaru ElviraI 
63Bican Andreea Iulianaa IX -a Limba francezăCojan MihaielaII 
64Hîrdea Sabina Mariaa IX -a Limba francezăCojan MihaielaMenţiune 
65Neguriţă Diana- Gabrielaa IX-a Limba francezăMacaru ElviraMenţiune 
66Stoica Roxana Ioanaa X-a Limba francezăCojan MihaielaIIMenţiune specială
67Adam Codrina Ioanaa XII-a Limba francezăLazăr CrinaII 
68Pocovnicu DariaVIILimba germanăHerciu OanaI 
69Mardare IoanaVIILimba germanăHerciu OanaII 
70Capril AndreiVIILimba germanăHerciu OanaM 
71Catz-Marcoci MateeaVIILimba germanăHerciu OanaM 
72Aanei CasandraIXLimba germanăDalban DoiniţaM 
73Băişanu NicoletaXLimba germanăHerciu OanaI 
74Potorac ArianaXLimba germanăHerciu OanaII 
75Ceparu MaraXLimba germanăHerciu OanaIII 
76Antohi Theodor RobertXIILimba germanăDalban DoiniţaM 
77Plotogea Sorana AdinaIXLimba latinăNeculau FlorentinaIIII
78Dorodici CristinaIXLimba latinăNeculau FlorentinaIIMențiune MEN
79Adamache Timeea EmiliaIXLimba latinăNeculau FlorentinaIII 
80Diaconu ȘtefaniaIXLimba latinăNeculau FlorentinaM 
81Tamaș DenisaIXLimba latinăNeculau FlorentinaM 
82Mihai Crina- TeodoraXLimba latinăNeculau FlorentinaII Premiul special al Universității de Vest Timișoara
83Melinte ȘtefaniaXLimba latinăNeculau FlorentinaIIDA
84Câdă ElenaXLimba latinăNeculau FlorentinaIII 
85Leonte Teodora-DianaXILimba latinăNeculau FlorentinaIMențiune MEN
86Țâmpu Raluca- AndreeaXILimba latinăNeculau FlorentinaM 
87Lungu Alexandra- GabrielaXILimba latinăNeculau FlorentinaM 
88Toma Elena- AndreeaXILimba latinăNeculau FlorentinaM 
89Stanciu AndreeaXIILimba latinăNeculau FlorentinaIDA
90Merticaru AndreiXIILimba latinăNeculau FlorentinaIIDA
91Florea Emiliaa V-aMatematicăMerticaru CristianIIDA
92Ganea Andrei Mirceaa V-aMatematicăMerticaru CristianM 
93Popa Ema Ioanaa V-aMatematicăMerticaru CristianM 
94Fecioru Adriana V-aMatematicăMerticaru CristianM 
95Pișcu Ștefana VI-aMatematicăPopa MarianIDA
96Lungu Melaniaa VI-aMatematicăPopa MarianIII 
97Băcăoanu Ștefana VI-aMatematicăPopa MarianM 
98Răuță Andrei Arcadiea VI-aMatematicăPopa MarianM 
99Busuioc Maria Teodoraa VI-aMatematicăPopa MarianM 
100Andriescu Andreia VII-aMatematicăAndrei CristinaIIDA
101Lungu Mihaia VII-aMatematicăAndrei CristinaM 
102Adam Antonio Emanuela VIII-aMatematicăLazăr LucianIMedalie de bronz
103Postolache Mara Ioanaa VIII-aMatematicăLazăr LucianIIDA
104Vîrnă Ștefana VIII-aMatematicăLazăr LucianM 
105Andronic Smarandaa VIII-aMatematicăLazăr LucianM 
106Mihaila Iuliaa IX-aMatematicăLazăr LucianII 
107Murariu Alexandraa IX-aMatematicăLazăr LucianM 
108Oprea Ilincaa IX-aMatematicăLazăr LucianM 
109Ungureanu Vrânceanu Georgea X-aMatematicăLazăr LucianIMedalie de bronz
110Baston Radua X-aMatematicăLazăr LucianIIMențiune MEN, medalie de argint
111Hadarag Andraa X-aMatematicăLazăr LucianIIIMedalie de bronz
112Tifrea Ștefana XI-aMatematicăLazăr LucianIMedalie de bronz
113Fasola Georgianaa XI-aMatematicăLazăr LucianII 
114Balaban Teodora XI-aMatematicăMerticaru CristianIII 
115Tanasov Andreia XII-aMatematicăNăstase RalucaIII 
116Pișcu Ștefan ConstantinVIFizicăPintilie DeliaIMedalie de bronz
117Miclăuș Raul IosifVIFizicăPintilie DeliaIDiplomă de onoare
118Lungu MelaniaVIFizicăPintilie DeliaIMedalie de bronz
119Răuță Andrei Arcadie VIFizicăPintilie DeliaIDA
120Băcăoanu ȘtefanVIFizicăPintilie DeliaIII 
121Busuioc Maria TeodoraVIFizicăPintilie DeliaM 
122Moisă Victor GabrielVIIFizicăPintilie DeliaII 
123Pintilie Luca DimitrieVIIFizicăPintilie DeliaII 
124Aradei RobertVIIFizicăPintilie DeliaM 
125Dolineanu MirunaVIIIFizicăPintilie DeliaIII 
126Murariu AlexandraIXFizicăGîrțu ValentinIMedalie de bronz
127Frigură ElianaIXFizicăGîrțu ValentinM 
128Belciu Miruna-IoanaXFizicăApetroaei CristinaIDA
129Surdu George BogdanXIFizicăCurbăt FlorinIIDiplomă de onoare
130Dolineanu MirceaXIIFizicăCurbăt FlorinIMedalie de bronz
131Mihăilă Iulia - ElenaIXChimieMarinela BușteagăIMențiune specială
132Murariu AlexandraIXChimieMarinela BușteagăIIDA
133Frigură ElianaIXChimieMarinela BușteagăIIIDA
134Furdui Dimitrie-TomaIXChimieMarinela BușteagăM 
135Neguriță DianaIXChimieMarinela BușteagăM 
136Belciu MirunaXChimieRosenschein Mariana I, calificare lot lărgit Mențiune specială
137Popa MădălinaXIChimieRosenschein MarianaMMențiune specială
138Tanasov AndreiXIIChimieRosenschein MarianaIII
139Munteanu DanielIXChimieSavin NadiaIII 
140Ungureanu GabrielIXChimieSavin NadiaM 
141Placinta IlincaIXChimieSavin NadiaM 
142Timofte RebeccaIXChimieSavin NadiaM 
143Belciu MirunaXBiologieDinu FlorentinaIDA
144Mihaila IuliaIXBiologieDinu FlorentinaM 
145Boghiu MirunaXIBiologieDinu FlorentinaM 
146Bîlis Ana MariaXIBiologieDinu FlorentinaM 
147Gălătanu Alexandra AndreaXIBiologieDinu FlorentinaM 
148Bîra Iulia GabrielaXBiologieEpuran DanielaM 
149Pișcu ȘtefanVIInformaticăVieru IlieIIMedalie de bronz
150Postolache Mara-IoanaVIIIInformaticăChelba MariaIDA
151Cojocaru DragoșIXInformaticăMărgineanu LăcrămioaraIIDA
152Ștefanache Ștefan FlorianIXInformaticăVieru IlieIII 
153Vrânceanu RăzvanIXInformaticăMărgineanu LăcrămioaraIII 
154Butacu ȘtefanIXInformaticăCiubotariu MihaelaM 
155Cadar EduardIXInformaticăVieru IlieM 
156Cadar EduardIXInformaticăVieru IlieM 
157Boboc Raul MădălinIXInformaticăVieru IlieM 
158Furdui Dimitrie TomaIXInformaticăVieru IlieM 
159Ilie Cosmin MihaiIXInformaticăVieru IlieM 
160Popa MateiIXInformaticăMărgineanu LăcrămioaraM 
161Morărașu MirunaXIInformaticăChelba MariaIDA
162Chelba Alexandru-IoanXIInformaticăChelba MariaIIDA
163Podoleanu Maria-TaniaXIInformaticăSecită NeliM 
164Ungureanu MihaiXIInformaticăVieru IlieM 
165Sandu IoanaXIInformaticăChelba MariaM 
166Farauanu Ionuț CorneliuXIIInformaticăChelba MariaIMedalie de bronz
167Furdui Dimitrie-TomaIXTICMVieru Ilie 
168Vornicu Cătălin-PaulXITICMSecită Neli 
169Călăuz Cristian ConstantinXIITICIIIChelba Maria 
170Popovici George DavidXIITICI secțiunea C#Chelba Maria 
171Tucă Alexandru ȘtefanXITICIII secțiunea C#Vieru Ilie 
172Olariu Andrei CosminIXGeografieLeonte DoinaIDA
173Alexandru Maria-RuxandraVIIIIstorieMerfea MaraIII 
174Năforniță Eliza-MariaVIIIIstorieMerfea MaraIII 
175Umbrărescu Mariana VIIIIstorieMerfea MaraIII 
176Tofan LarisaXIstorieMerfea MaraIII 
177Caragea Radu LaurențiuIXȘtiințe ale pământuluiEpuran Daniela, Savin Nadia, Curbat Florin, Panta VictorIIIDA
178Bichescu CălinaXIIPsihologieCostraș LuminițaIII
179Comorașu Alexia MariaXLogicaCloșcă EmiliaM 
180Șoltuzu Diana AndreeaXLogicaCloșcă EmiliaM 
181Olariu Andrei CosminIXReligie ortodoxăGavriliu VeronicaIII 
182Barcan IoanaXReligie ortodoxăVasile ConstantinII
183Iftimescu GabrielaXIReligie ortodoxăVasile ConstantinIM
184Țurea Alexandru NicolaeXIIReligie ortodoxăGavriliu VeronicaII 
185Paic MiriamVReligie catolicăBudău AngelaM 
186Miclăuș Raul IosifVIReligie catolicăBudău AngelaIII 
187Porondi ValentinaIXReligie catolicăBudău AngelaI 
188Drăgan Silvia XReligie catolicăBudău AngelaI 
189Antal-Burlacu MihaelaXIReligie catolicăBudău AngelaIII
190Popescu Olga-TeodoraXIIReligie catolicăBudău AngelaII
191Busuioc Enrico-Antonioa XI -aLimba italiană-III
192Murariu AlexandraIXOlimpiada Internațională de Științe pentru JunioriBușteagă Marinela, Dinu Florentina, Gârțu Valentin IDA
193Vasiliu Ioana RoxanaIXOlimpiada Internațională de Științe pentru JunioriSavin Nadia, Curbat Florin, Epuran DanielaM 
194Pintilie Luca DimitrieVIIOlimpiada Internațională de Științe pentru JunioriPintilie Delia, Bușteagă Marinela, Bran Simona M 
195Belciu MirunaXOlimpiada Internațională de Științe pentru JunioriApetroaie Cristina, Dinu Florentina, Rosenchein MarianaMMedalie de argint
195Belciu MirunaXOlimpiada Internațională de Științe pentru JunioriApetroaie Cristina, Dinu Florentina, Rosenchein MarianaMMedalie de argint